Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

< Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 25  Następna >

Kaszuby

05 grudzień 2010r.

Kaszuby to bogaty kulturowo region Polski zachwycający nie tylko wyrazistymi korzeniami tradycji, ale również pięknem dziewiczej przyrody. Kaszuby to kraina o specyficznym języku kaszubskim i silnym poczuciu odrębności etnicznej. Piaszczyste plaże nadmorskie, malownicze doliny rzek oraz dziewiczo zielone lasy tego zakątku polski, to jedno z nielicznych w Polsce miejsc wartych odwiedzenia.

Czytaj dalej...


Uroki Łeby

12 styczeń 2010r.

Jeżeli ktoś chce skorzystać z pięknych i zdecydowanie mniej zatłoczonych plaży polecamy wizytę w niedalekiej Białogórze, Lubiatowie lub niedługą wędrówkę w okolice latarni Stilo. A Łebę lepiej odwiedzić w czerwcu – ludzi zdecydowanie mniej, dużo taniej, a plaża – tak samo piękna...

Czytaj dalej...


Bałtyk - oferta na urlop

11 styczeń 2011r.

Bałtyk ma i zapewne zawsze będzie miał swoich zwolenników i zajadłych wrogów. Z jednej strony atuty – piaszczyste plaże, rosnąca oferta noclegowa i aktywnego wypoczynku, z drugiej równie mocny argument – za te same pieniądze można odpocząć nad Morzem Śródziemnym. Czy polskie kurorty nad Bałtykiem są w stanie zapewnić nam udane wczasy, niezależnie od kaprysów natury?

Czytaj dalej...


Lębork

23 lipiec 2013r.

LĘBORK Przez Lębork zazwyczaj się tylko przejeżdża, czy to w drodze z Gdańska do Szczecina, czy też z południa kraju nad morze w okolicach Łeby. Również okolice miasta - przeważnie rolnicze - nie zachęcają do zwiedzania. Tak naprawdę to tylko pozory - sporo jest tu miejsc i obiektów, które warto zobaczyć. Lębork położony jest w odległości 100 km od Gdańska i 50 km od Słupska, w dolinie Łeby.

Czytaj dalej...


Sasino

23 lipiec 2013r.

SASINO jest niewątpliwie najciekawszą turystycznie miejscowością w gminie Choczewo. Sławę wsi od lat przynosi latarnia morska Stilo, jedna z najpiękniejszych latarni morskich Polski oraz znana w całej polsce rodzinna restauracja „Ewa zaprasza". W średniowieczu był tu już majątek rycerski.

Czytaj dalej...


Salino

23 lipiec 2013r.

SALINO leży po południowej stronie Jez. Salińskiego, ok. 9 km na południowy zachód od Gniewina. Na jeziorze znajduje się wyspa, na której mieścił się w średniowieczu gród, będący siedzibą lokalnego urzędnika książęcego. Przez Salino prowadził wówczas główny szlak drogowy z Gdańska do Białogardy i Słupska.

Czytaj dalej...


Gmiewino na Kaszubach

23 lipiec 2013r.

GNIEWINO to szybko rozwijająca się gminna wieś leżąca 20 km na pótnocny-zachód od Wejherowa. Pierwsze wzmianki o Gniewinie pochodzą ze średniowiecza, gdy osada ta należała do klasztoru w Żarnowcu. Najprawdopodobniej w XVI wieku wieś nabyli Wejherowie, a od XVII stulecia stała się ona częścią posiadłości Rexinów. Jedynym zabytkiem w Gniewinie jest neogotycki kościół, wzniesiony w 1870 roku na miejscu kaplicy istnie-tcej tu od XV stulecia.

Czytaj dalej...


Okolice Gniewina i Choczewa

23 lipiec 2013r.

Okolice Gniewina i Choczewa TŁUCZEWO położone jest nad Łebą, w połowie drogi ze Strzepcza do Lini. Pierwotnie miejscowość ta nosiła nazwę Kluczewo i dopiero w XX wieku z nieznanych przyczyn pojawiło się owo Tłuczewo. Nad Łebą stoi funkcjonujący do dziś zabytkowy młyn z początku XX wieku (warto poprosić o oprowadzenie). W Tłu-czewie przez lata mieszkał pisarz Aleksander Labuda - autor znakomitych humorystycznych opowiastek w języku kaszubskim.

Czytaj dalej...


Strona 6 z 25, < Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 25  Następna >