Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

  [1]  2  Następna >

Grzybowo

16 luty 2010r.

Grzybowo - prawdziwa oaza ciszy i spokoju, objęta uzdrowiskową strefą ochronną. Jest to malownicza miejscowość nadmorska z szeroką i piaszczystą plażą, położoną około 6km od Kołobrzegu, gdzie właśnie plażą można dojść pieszo.

Czytaj dalej...


Turystyczne, nadmorskie rozwijające się ośrodki

02 kwiecień 2010r.

Nad morzem coraz atrakcyjniejsze dla turystów stają się małe kurorty, przeżywające obecnie dynamiczny rozwój. Urlop możemy więc zaplanować już nie tylko w największych nadmorskich miejscowościach, ale także na gości czeka wiele małych miasteczek oraz wsi. Tu wówczas na pewno znajdziemy upragnioną ciszę i będziemy mogli być daleko od wielkomiejskiego hałasu.

Czytaj dalej...


Walory wczasów nad morzem

04 kwiecień 2010r.

Decydując się na wczasy nad morzem, możemy być pewni, że dokonujemy znakomitego wyboru. Tu bowiem doskonale nie tylko wypoczniemy, ale także zadbamy o swoje zdrowie i kondycję. Wypoczynek nad morzem przynosi ze sobą wiele korzyści, pod warunkiem, że umiejętnie zaplanujemy i wykorzystamy nasz wolny czas. Ale samych walorów wczasów nad morzem jest kilka. Przede wszystkim, w niektórych miejscowościach, zwłaszcza w tych mniejszych, możemy wypocząć z dala od hałaśliwych miast, w ciszy i spokoju. Klimat nadmorski na pewno będzie nam sprzyjał, doceniony bowiem został już przed laty, gdyż wówczas odkryto jego lecznicze właściwości.

Czytaj dalej...


Wybrzeże Trzebiatowskie

06 czerwiec 2012r.

WYBRZEŻE TRZEBIATOWSKIE Wędrując tą trasą możesz poznać walory zachodniego wybrzeża. Powadzi ona przez znane kurorty i miejscowości wczasowe Cobierowo, Hewal, Pogorzelicę, Mrzeżyno), udostępnia piękne plaże i wysokie klifowe brzegi morskie. Nad brzegiem morza ostał się fragment kościółka w 'Trzęsaczu, który jest już symbolem zachodniego wybrzeża. !A obsunięcie się do morza kolejnego fragmentu muru i brzegu w dniu i lutego 1994 r. poruszyło do głębi mieszkańców wybrzeża i zauroczonych tym zakątkiem turystów.

Czytaj dalej...


Kosakowo - Rewa

23 lipiec 2013r.

Na południowym krańcu powiatu puckiego, przy lokalnej drodze z Pucka do Gdyni, leży gminna wieś KOSAKOWO. Po zniszczeniach z roku 1939 wieś nie ma zabytków, a na jej powojennym rozwoju do dziś ciąży usytuowane już w granicach Gdyni lotnisko wojsko-i we. W 1224 roku odnotowano istnienie osady Kossakeuitz, podle- J gającej norbertankom z Żukowa. Później, podobnie jak Mosty,Kosakowo przekazane zostało klasztorowi w Oliwie. Szybki rozwój wsi, nastąpił w XIX wieku. Bogaci gospodarze tworzyli liczne organizacje gospodarcze i społeczne, z których najtrwalsza była działająca do roku 1996 i znana chyba wszystkim mieszkańcom Trójmiasta spółdzielnia mleczarska „Kosakowo".

Czytaj dalej...


Nad Jeziorem Żarnowieckim

23 lipiec 2013r.

NAD JEZIOREM ŻARNOWIECKIM Na zachodzie powiatu puckiego, przy dawnej granicy Rzeczypospolitej i Pomorza Zachodniego, leży gmina Krokowa. Centralne miejsce zajmuje tu Jezioro Żarnowieckie - jedno z większych w woj. pomorskim, jedno z nielicznych nieobjętych zakazem używania lodzi motorowych. Okolice Krokowej, poza klasztorem w Żarnowcu, znane są przede wszystkim z kąpielisk w Białogórze i Dębkach oraz wyjątkowego nagromadzenia dworów i pałaców, z krokowskim zamkiem na czele.

Czytaj dalej...


Żarnowiec

23 lipiec 2013r.

ŻARNOWIEC to wieś leżąca 4 km na zachód od Krokowej, nad północno-wschod-nim krańcem Jeziora Żarnowieckiego. Niegdyś było to centrum posiadłości klasztoru cysterek. Konwikt ufundowany został przez księcia Subisława około roku 1215. Na skutek kolejnych nadań i darowizn do 1834 roku, gdy nastąpiła sekularyzacja (zlikwidowanie) klasztoru, władał on obszarem ponad 5000 ha. Dzięki położeniu na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych, na granicy Rzeczypospolitej, klasztor i wieś uniknęły większych zniszczeń wojennych i do dzisiaj zachwycają swą oryginalnością.

Czytaj dalej...


Białogóra

23 lipiec 2013r.

BIAŁOGÓRA leży na skraju Wierzchuciń-skich Błot, 6 km na północny zachód od Wierzchucina. Mimo tak niewielkiej odległości nie ma bezpośredniej drogi łączącej obie miejscowości Zabytkowy pałac w Prusewie - asfalt do Białogóry odchodzi od szosy Puck-Słupsk w niewielkim Słuchowie. Białogóra jest typowym letniskiem ożywającym latem. Działają tu pola namiotowe, ośrodki kolonijne i prywatne pensjonaty. Do renomy Białogóry przyczynia się stadnina koni o takiej samej jak wieś nazwie.

Czytaj dalej...


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >