Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

Turystyczne, nadmorskie rozwijające się ośrodki

02 kwiecień 2010r.

Nad morzem coraz atrakcyjniejsze dla turystów stają się małe kurorty, przeżywające obecnie dynamiczny rozwój. Urlop możemy więc zaplanować już nie tylko w największych nadmorskich miejscowościach, ale także na gości czeka wiele małych miasteczek oraz wsi. Tu wówczas na pewno znajdziemy upragnioną ciszę i będziemy mogli być daleko od wielkomiejskiego hałasu.

Czytaj dalej...


Walory wczasów nad morzem

04 kwiecień 2010r.

Decydując się na wczasy nad morzem, możemy być pewni, że dokonujemy znakomitego wyboru. Tu bowiem doskonale nie tylko wypoczniemy, ale także zadbamy o swoje zdrowie i kondycję. Wypoczynek nad morzem przynosi ze sobą wiele korzyści, pod warunkiem, że umiejętnie zaplanujemy i wykorzystamy nasz wolny czas. Ale samych walorów wczasów nad morzem jest kilka. Przede wszystkim, w niektórych miejscowościach, zwłaszcza w tych mniejszych, możemy wypocząć z dala od hałaśliwych miast, w ciszy i spokoju. Klimat nadmorski na pewno będzie nam sprzyjał, doceniony bowiem został już przed laty, gdyż wówczas odkryto jego lecznicze właściwości.

Czytaj dalej...


Przyroda nad morzem

12 kwiecień 2010r.

Jeśli jesteśmy miłośnikami przyrody, urlop nad Bałtykiem z pewnością będzie dla nas idealny. Tu bowiem znajdziemy wiele parków, w których można spędzać czas, z dala od wielkomiejskiego hałasu. Najbardziej znane są dwa największe parki na Pomorzu: Słowiński i Woliński park narodowy. Parki te utworzone zostały w celu ochrony rozmaitych gatunków roślin i zwierząt. Można więc tu spotkać zwierzęta czy zobaczyć rośliny, znajdujące się pod ochroną.

Czytaj dalej...