Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

Władysławowo, plaża, morze, port

20 sierpień 2011r.

Jesteś fanatykiem imprez na plaży? Świetnym miejscem dla Ciebie i Twoich najbliższych okaże się Władysławowo1. Położone jest ono w odległości 30 kilometrów od Helu a co roku oblega je masa turystów. Wszyscy ci ludzie są żywą gwarancją głoszącą o znakomitości tego miejsca. Czekają tam na Ciebie uzdrowiska, jak również wymarzone warunki do zwyczajnego leniuchowania.Władysławowo zachwyca w dużym stopniu poprzez charakterystyczny klimat, wspaniałe otoczenie, a także rześkie powietrze. Atrakcjami wartymi szczególnej uwagi, jakie ma Władysławowo są aleja gwiazd sportu, muzeum motyli, wesołe miasteczko, hallerówka Na ciepłe, letnie wieczory najlepsza idealna będzie jedna z rozmaitych imprez, które odbywają się w miejscowych dyskotekach. Jeżeli pasjonujesz się sportami ekstremalnymi, mamy również coś dla Ciebie, a konkretnie windsurfing. Władysławowskie hotele szczycą się bardzo dobrą opinią turystów, którzy nie zgłaszali wobec nich nigdy większych zastrzeżeń.

Czytaj dalej...


Port Rybacki w Jastarni

03 czerwiec 2011r.

Malowniczym miejscem w Jastarni jest port rybacki powstały z 1928 roku i przystań żeglugi pasażerskiej. Projekt portu został opracowany w latach 1925-1926. przewidywał założenie basenu portowego z maleńkim awanportem. Pogłębiano basen portowy refulując przyległe tereny, przygotowano tor podejściowy do mola o głębokości 3 m. które miało charakter pirsu przeładunkowego dla kutrów.

Czytaj dalej...


Port Marynarki Wojennej w Helu

09 wrzesień 2011r.

Port Marynarki Wojennej znajduje się w zachodniej, wydzielonej części miasta. Jego zwiedzanie jest już możliwe, niemniej należy to wcześniej uzgodnić z Komendą Portu Wojennego. Port wybudowano na początku lat 30. XX wieku, w miejscu wspomnianego Starego Helu. Przed 1939 rokiem powstał duży basen portowy oraz obiekty bazy morskiej - podziemna elektrownia i rozmieszczone w lesie schrony, składy amunicyjne, minowe oraz torpedowe.

Czytaj dalej...


Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu

11 wrzesień 2011r.

Muzeum Obrony Wybrzeża to nowo powstała ekspozycja poświęcona walkom na Helu w czasie II wojny światowej oraz dziejom samego miasta. Muzeum znajduje się w lesie na zachód od miasta (dojście z parkingów przy szosie do Juraty) i mieści się w dwóch obiektach - betonowej wieży dawnego niemieckiego dalmierza oraz stanowisku nr 2 słynnej baterii Schlezwig-Hol-stein. Zarówno baterię Schlezwig-Holstein jak i obsługujący ją dalmierz wybudowali Niemcy na początku lat 40. XX wieku. Trzydziałowa bateria o kalibrze 406 mm była największą na południowym wybrzeżu Bałtyku. Prócz schronów ziemnych, magazynów amunicji, w skład baterii wchodziła 30-metrowa wieża obserwacyjna (dalmierza), zwana przez helan mysią.

Czytaj dalej...