Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

Dębki

16 luty 2010r.

Dębki to mała wioska, której z całą pewnością największą atrakcją jest piękna, piaszczysta i idealnie czysta plaża. Dębki cechuje cisza, spokój oraz wszechobecna natura. Piękne lasy sosnowe i łąki, które skłaniają do poznawania Parku Krajobrazowego podczas pieszych i rowerowych spacerów.

Czytaj dalej...


Karwia

16 luty 2010r.

Karwia - to znana miejscowość letniskowa w województwie Pomorskim, oddalona tylko o 5 km od Jastrzębiej Góry. Piękne szerokie i piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów spragnionych wypoczynku w kameralnych pensjonatach oraz w kwaterach prywatnych. Na miejscu jest poczta, punkt apteczny, kościół oraz wiele sklepów i barów.

Czytaj dalej...


Morze śródziemne vs. Morze Bałtyckie

28 listopad 2009r.

Wakacje w Chorwacji czy urlop w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Ustce lub Władysławowie. Ci, którzy mieszkają nad Bałtykiem lub 2 - 4 godziny od morza, plusem wakacji na Helu, w Świnoujściu lub Łebie jest stosunkowo krótki czas, w jakim można dotrzeć do celu i niski koszt podróży. Z uwagi na ryzyko złej pogody, które jest duże, niskie koszty dojazdu zachęcają do jego podjęcia. Co natomiast jeśli mieszkamy w środkowej lub południowej Polsce? Nasza kalkulacja już się zmienia...

Czytaj dalej...


Jak wybrać nocleg na wyjazd z dziećmi nad morze

16 styczeń 2010r.

Po pierwsze dużo zależy od tego, jakiego wypoczynku oczekujemy. Czy miejsca z dala od cywilizacji w ciszy i spokoju, czy zupełnie przeciwnie – wakacje w dużym mieście z możliwością zwiedzania zabytków, skorzystania z szerokiej oferty wielkomiejskich atrakcji. o dzieciach... Dziecko jednak o wiele lepiej sypia w miejscach cichych. Warto przy wyborze kwatery wziąć pod uwagę czy nie jest zlokalizowana blisko dyskotek i głośnych skrzyżowań. Istotne jest aby teren wokoło kwatery był ogrodzony z zielenią oraz placem zabaw.

Czytaj dalej...


Trójmiasto nad morzem

08 luty 2010r.

Wybrzeże Bałtyku oferuje nam na prawdę dużą liczbę atrakcji turystycznych. Westerplatte to dzielnica Gdańska, którą każdy miłośnik historii musi zobaczyć, gdyż podziwiać tam można mnóstwo eksponatów po garnizonie broniącym tego miejsca podczas II Wojny Światowej. Inne atrakcje turystyczne Trójmiasta to: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Brama Zielona, Baszta Jacek, Pomnik króla Jana III Sobieskiego, Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port. Fanatycy historii z pewnością z chęcią zobaczą Muzeum Obrony Wybrzeża i Skansen Broni Morskiej w Helu.

Czytaj dalej...


Sarbinowo

16 luty 2010r.

Sarbinowo to prawdziwa perełka wśród miejscowości gminy Mielno, a także pośród kąpielisk na bałtyckim wybrzeżu. Stara, powstała we wczesnych latach powojennych jak i nowa część zabudowań leży tuż przy wydmach i promenadzie. Niegdyś z Sarbinowa do brzegu Bałtyku było ponad półtora kilometra.

Czytaj dalej...


Łeba

16 luty 2010r.

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Dzieje miasta związane są ze Słoweńcami, Kaszubami Nadłebskimi (skansen we wsi Kluki). Łeba to miasto, w którym nie można się nudzić.

Czytaj dalej...


Ustronie Morskie

16 luty 2010r.

Ustronie Morskie - kurort nadmorski o ponad 100-letniej tradycji lecznictwa sanatoryjnego położony jest na wybrzeżu klifowym w odległości 14km od Kołobrzegu i 33km od Koszalina. Dogodny dojazd do Ustronia Morskiego zapewniają liczne połączenia autobusowe, regionalne mikrobusowe, kolejowe (stacja PKP), oraz zadbana sieć dróg.

Czytaj dalej...