Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

nad morzem - Łeba

02 lipiec 2009r.

Łeba jest jedną z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu Polski. Posiada wspaniały mikroklimat, szerokie plaże i unikalne wydmy. Łeba położona jest nad Morzem Bałtyckim pomiędzy jeziorami: Łebsko (3 największe jezioro w Polsce) oraz Sarbsko. Sezon turystyczny trwa od początku maja do końca września, jednak największe natężenie jest w lipcu i sierpniu. Główną atrakcją miasta Łeba są piękne piaszczyste plaże z drobnym białym piaskiem, szczególnie po zachodniej stronie molo oraz ruchome wydmy - leżące kilka kilometrów od Łeby na terenie Słowińskiego Parku Krajobrazowego. Dotrzeć można tam spacerując wyznaczonym szlakiem, wypożyczyć rower, lub dojechać melex-em (elektryczny pojazd).

Czytaj dalej...


Rozrywka nad morzem

06 kwiecień 2010r.

Planując wypoczynek nad Bałtykiem, warto o wiele wcześniej zaplanować sobie czas oraz to, co chcielibyśmy zobaczyć. Ponieważ Pomorze jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym turystycznie regionem, jest tu wiele interesujących miejsc, a nie wszystkie da się zobaczyć podczas jednego urlopu.

Czytaj dalej...


Planujemy wakacje nad Bałtykiem

07 kwiecień 2010r.

Urlop nad Bałtykiem należy zacząć planować już na kilka miesięcy przed wyjazdem. Zwłaszcza, jeśli na miejsce pobytu wybraliśmy duży, nadmorski kurort. Tu miejsca noclegowe bywają zarezerwowane nawet pół roku wcześniej, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy (decydując się na nocleg w ostatniej chwili możemy zapłacić zbyt wygórowaną cenę), warto pomyśleć o tym wcześniej. Warto także zapoznać się nieco wcześniej z okolicą, można w tym celu kupić na przykład przewodnik, który pomoże nam wybrać najciekawsze miejsca, które następnie odwiedzimy.

Czytaj dalej...


Łeba

16 luty 2010r.

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Dzieje miasta związane są ze Słoweńcami, Kaszubami Nadłebskimi (skansen we wsi Kluki). Łeba to miasto, w którym nie można się nudzić.

Czytaj dalej...


Roślinność jezior przybrzeżnych i ich otoczenia

15 marzec 2010r.

Jezioro Łebsko, największe z naszych jezior przybrzeżnych, znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i stąd może posłużyć jako bardzo dobry przykład do omówienia roślinności jezior eutroficznych i ich obrzeży. Jezioro Łebsko ma przy 16,2 km długości i 7,2 km szerokości 7530 ha powierzchni, jest natomiast bardzo płytkie. Jego maksymalna głębokość nie przekracza 6,3 m.

Czytaj dalej...