Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

Kaszuby

05 grudzień 2010r.

Kaszuby to bogaty kulturowo region Polski zachwycający nie tylko wyrazistymi korzeniami tradycji, ale również pięknem dziewiczej przyrody. Kaszuby to kraina o specyficznym języku kaszubskim i silnym poczuciu odrębności etnicznej. Piaszczyste plaże nadmorskie, malownicze doliny rzek oraz dziewiczo zielone lasy tego zakątku polski, to jedno z nielicznych w Polsce miejsc wartych odwiedzenia.

Czytaj dalej...


Truskawkobranie czyli plenerowa impreza na Kaszubach

15 styczeń 2011r.

Truskawkobranie czyli największa plenerowa impreza na Kaszubach która odbywa się już od ponad 30 lat na przełomie czerwca i lipca. Od roku 1971 na Złotej Górze nieopodal Brodnicy Górnej z okazji truskawkowych żniw gospodarze powiatu kartuskiego urządzają festyn ludowy. Święto Truskawkobrania przyciąga coraz większe rzesze zwiedzających wśród nich zarówno "miejscowych" jak i turystów. Szacuje się, iż w Truskawkobraniu rok rocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy gości.

Czytaj dalej...


Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

17 grudzień 2010r.

Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Zjawisko turystyka w Polsce staje się coraz bardziej powszechne. Niegdyś z braku wiedzy i oczytania nie zdawaliśmy sobie sprawy, co tak naprawdę kryje w sobie nasz kraj. Dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić Polskę a nie wiedzą gdzie się wybrać proponuję przeczytanie niniejszego artykułu. Polska, kraj z 16 województwami, dzielącymi się na powiaty i gminy, te natomiast na miasta, miasteczka i wsie to nieodkryte państwo turystyczne. Każde województwo przejawia się indywidualnym dla siebie regionem. Każde z nich posiada bogatą historię, wspaniałą przyrodę, zabytki kultury oraz zmienną urbanistykę miast i wsi.

Czytaj dalej...


Atrakcje turystyczne Nordy

12 wrzesień 2011r.

Atrakcje turystyczne Norda wabi turystów nie tylko pięknem naturalnego położenia, ale również zabytkami kulturowymi i historycznymi, od wieków związanymi z kaszubszczyzna i bogatymi tradycjami morskimi. Zwiedzający ten teren, zarówno mieszkańcy Polski jak i turyści zagraniczni, poznają jego bogatą przeszłość sięgającą czasów cystersów, panowania Krzyżaków czy rządów starostów królewskich.

Czytaj dalej...


Nadole Kaszubska wieś letniskowa

18 lipiec 2013r.

Nadole Kaszubska wieś letniskowa nad Jez. Żarnowieckim. W 1987 r. założono tu niewielki park etnograficzny - Zgroda Gburska i Rybacka, filię Muzeum Ziemi Puckiej. Są tu budynki gospodarcze z XIX w. z wyposażeniem charakterystycznym dla średniozamożnych Kaszubów - zagrody gburskie, chata parobka-ogrodnika z oryginalnymi sprzętami i meblami, stodoła, stajnia, wędzarnia, obora, wozownia i chlewik. Z przystani można odbyć rejs wycieczkowy Statkiem Nadolanin po jeziorze.

Czytaj dalej...